Založ si blog

Hm, hm 127. Anciáša vášho, komu veriť ?

Na jednej strane by sa mohlo zdať, že september je ešte veľmi ďaleko, ale na tej druhej – čas letí ako splašený. Deň „V“ tu je čochvíľa a ja stále nie som rozhodnutá, komu ten svoj maličký hlas odovzdám. Hoci ustavične porovnávam, sledujem, hodnotím, pridávam aj odoberám dobré či zlé bodíky, naozaj sa neviem definitívne prikloniť na tú alebo onú stranu. A lídri všetkých možných kandidujúcich mi to ani len v náznaku neuľahčujú. Ba práve naopak, sťažujú. Ako si môžem zodpovedne vybrať, keď sa viackrát za deň v médiách objavujú celkom protichodné názory? Slovo proti slovu, tvrdenie proti tvrdeniu. Mám to šťastie /či smolu?!/, že vďaka svojmu pracovnému režimu väčšinu tlačoviek a vyjadrení môžem sledovať naživo alebo tie najzaujímavejšie si neskôr dohľadať, no ako má všetky súvislosti relevantne posúdiť bežný občan, zapriahnutý v kolobehu „škôlka – škola – práca a späť, nevyhnutné domáce práce – venovanie sa deťom a partnerovi“ ? Čím sa budú riadiť tie státisíce voličov, ktoré jednoducho nedovidia pod pokrievku, pretože nestíhajú? Budú sa riadiť čuchom, intuíciou alebo iba osobnými sympatiami a antipatiami? Či mnohí radšej mávnu rukou nad tým politickým galimatiášom a nezúčastnia sa vôbec?

Ja sama som pevne rozhodnutá k tým urnám v septembri pristúpiť a pokiaľ to bude len trochu možné, zodpovedne a právoplatne odvoliť. Iba s tým výberom som na vážkach. Do jedného ucha čosi našepkáva malý anjelik, do druhého zas čertík. No namiesto toho, aby mi múdro radili, oveľa častejšie sa škriepia sami medzi sebou, takže tá definitíva zostáva opätovne len na mne. Preto som prinútená byľku si v hlave upratať. I zvolila som najstarší spôsob na svete: ako keď si máte vybrať medzi dvomi /či viacerými?!/ prijateľnými uchádzačmi o vašu dušu, ruku a následne celé telo… Klady a zápory. Moje priority a neprekonateľné rozdiely. Možné kompromisy a striktné odmietnutia. Výsledok by mal byť viac než jasný… Či?

Skutočne nie som schopná zakaždým jasne rozpoznať lživé tvrdenia, zavádzanie a pravdu pravdúcu – na to by som potrebovala do hĺbky preštudovať každý jeden spis, na vlastné oči si overiť fakty, prerátať numerá z mnohých oblastí spektra a to nie je z nás schopný vari nikto, dokonca ani ten, kto sa tým bezprostredne živí. Čiastočne by to azda dokázali stokrát múdrejšie hlavy, než mám ja /alebo si to aspoň o sebe myslia/, no mne zostáva použiť najpraktickejšiu vylučovaciu metódu. Plevy treba vybúchať, zdravé obilie spracovať. V už nelegálne prebiehajúcej predvolebnej kampani sa úplne všetky kandidujúce strany a hnutia priam predháňajú v sľuboch na tému budúcej prosperity Slovenska, náprav chýb a omylov minulosti, náčrtov zlepšenia pomerov v zdravotníctve, školstve, reálnej dostupnosti bývania, vymožiteľnosti práva, potláčania kriminality každého druhu a podobne, preto nemá veľký zmysel sa tým zaoberať, keďže absolútne netuším, kto to myslí vážne alebo kto je vôbec schopný tie sľuby aj uskutočniť.

Takže – čo je naozaj dôležité pre mňa? V prvom rade, aby sa do našich najvyšších politických štruktúr nedostali nijakí „kockáči“, ale osvietené hlavy hodné vyspelej civilizácie 21. storočia. Samozrejme, na čele s odborníkmi pre jednotlivé rezorty. Druhá podmienka bezprostredne súvisí s tou prvou – chcem, aby sa naša krajina zaťato neorientovala iba na jednu svetovú stranu, ale vyrovnane spolupracovala so všetkými krajinami, s ktorými by sme dokázali komunikovať: či už na diplomatickej alebo hospodárskej úrovni. A je mi celkom fuk, či to bude západ, východ, sever alebo juh. Veď ja predsa nemám výhrady proti radovým občanom Ruska či Bieloruska – vari iba to, že nie sú schopní sa vzoprieť svojim diktátorom! No v súčasnej situácii by sa to pravdepodobne nezaobišlo bez občianskej vojny a preliatia ďalších hektolitrov nevinnej krvi. Ale v lepšej blízkej budúcnosti? Prečo sa od nich celkom dištancovať, keď sa konečne pominú zjavy typu Putin, Lukašenko a spol.? Rýchlo sme zabudli na to, že my sme zohýbali chrbty štyridsať rokov a nebyť Gorbačova, ktorý sa v pravej chvíli zjavil na scéne, ktovie čo by s nami bolo dnes?

Priehľadní populisti ustavične kvákajú o proeurópskom smerovaní Slovenska. Som za. Lenže, neviem ako vy, ale ja som Európanka od narodenia – všetky následne uzavreté dohody iba písomne potvrdili už dávno jestvujúci status. Primárne sa definujem ako človek, potom žena, hrdá Slovenka, príslušníčka európskej komunity a pre zelených mužíčkov s anténkami sa radím medzi pôvodných obyvateľov planéty Zem v galaxii Mliečna dráha ….. POKRAČOVANIE NABUDÚCE …..

Hm, hm 210. Ako som sa priplietla k demonštrácii

11.07.2024

Istý čas som pracovala v nemeckom Mníchove. Tých, ktorým sa v tomto momente perverzne rozžiarili očičká, musím trpko sklamať. Nie, nerobila som tam sociálnu pracovníčku, ale pôsobila som vo svojom pôvodnom odbore: ako projektantka – statička, v serióznom projektovom ústave. V tých časoch Slovensko zachvátil prudký dočasný úpadok stavbárskeho remesla a nemecké [...]

Hm, hm 209. Ach, tí nerváci !

04.07.2024

Vo svojom živote som mala zopár partnerských vzťahov. Okrem jedného mali všetky bez výnimky obdobne rovnaký priebeh. Začínali bezhlavou zamilovanosťou, ktorú skoro vystriedal zvyk, nuda, až sa zrútili do priepasti minulosti. S každým som sa rozišla v dobrom. Vystrelila zátka perlivého, občas nasledoval aj posledný sex. So všetkými sme dodnes skvelými priateľmi. So [...]

Hm, hm 208. Šutaj Eštok boduje!

05.06.2024

Sú ľudia, ktorí sa pod ťarchou postupujúcej pracovnej kariéry zosypú. Neunesú zvýšenú zodpovednosť, ani náročnosť kladených požiadaviek. V krátkom čase sa vám rovno pred očami akoby rozpadali, láme sa aj ich charakter. No sú aj takí, čo vám priamo pred vami rastú, vyvíjajú sa. A niekedy to vyzerá tak, že čím viac im na chrbát naložíte, tým lepšie sa im vodí. [...]

Donald Trump

Trumpov tím nezaháľa: Harrisová je horšia než Biden, vyhlásil. Majú plán 'politického útoku'

21.07.2024 22:24

Republikáni volajú aj po odstúpení z prezidentské­ho postu.

Election 2024 Biden

Biden odstúpil z boja, aby porazil Trumpa. Chce zachrániť demokratov a Ameriku

21.07.2024 21:56

Demokratický prezident Joe Biden sa dnes rozhodol odstúpiť z boja o znovuzvolenie, ale čaká ho ešte posledný zápas.

Biden

Biden odstupuje z boja o Biely dom, podporil viceprezidentku Harrisovú

21.07.2024 20:02, aktualizované: 22:16

Myslím, že je v najlepšom záujme mojej strany a našej krajiny, aby som odstúpil, bolo mi cťou, uviedol prezident USA.

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

Na Pride v Nemecku prišlo vyše milión ľudí. Je to významná demonštráciu za demokraciu, povedal tamojší minister

21.07.2024 18:37

Podujatie Lauterbach označil za "veľmi významnú demonštráciu za demokraciu, slobodu, za práva" kvír ľudí.

olitat

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 716405x
Priemerná čítanosť článkov: 3411x

Autor blogu

Kategórie