Založ si blog

Hm, hm 153. Homosexualita nie je vírus !

Matka príroda je šialená prastará mrcha. Robí si s nami, čo jej práve napadne – podľa toho, ako sa práve vyspí. Zabudni na predstavu láskavej babičky, vinúcej si na svoju rozložitú hruď všetky svoje detičky! Je to skôr zlomyseľná, náladová, potmehúdska macocha, ktorej žiadny beštiálny výstrelok nie je cudzí. Nikdy sa nevie, kam práve zatne neúprosnou sekerou svojej zúrivosti. Niekde nasype za vrece, inde zas žgrloší na každom chromozóme či molekule. Jej rozporuplné šafárenie so zverenými hodnotami života na zemi sa prejavujú najmä pri ich spôsoboch množenia. Niečo sa delí samo od seba, inde je potrebné čisto náhodné opelenie. Spôsob „ja sám, ja sám“ je obzvlášť beštiálny. A ešte tu máme fajnovosti ako rodenie z vajec alebo vypľutie finálneho výrobku po dlhých mesiacoch dozrievania. Tomuto sa vraví efektivita práce? Ja by som to skôr nazvala zneužitie právomoci!

Samozrejme, že pri takom chaotickom prístupe sa kde-tu občas čosi celkom nevydarí. Tu sa zjaví dáka tá mutácia, nedorobok, zvláštna odnož, drobné vykoľajenie či menšinová výnimka. Niekedy až tú strelenú strigu upodozrievam z toho, že vlastne ani nejde o omyly, ale zámerne zákerné skúšky odolnosti ľudskej populácie. Testovanie, koľko toho ešte vydrží. Hrajkanie sa na „kto z koho“, pretože dlhodobým pozorovaním som zistila, že vlastne každá jedna anomália sa napokon dá hodnotiť už ako bežný jav, ak ich je priveľa. A medzi tieto si smelo trúfam zaradiť aj homosexualitu.

S hustotou výskytu 4 a viac percent sa sexuálna príťažlivosť jedincov rovnakého pohlavia už nijakovsky nedá považovať za „úchylku“. Rýchlym prepočtom som dospela k poznaniu, že iba na Slovensku ide o približne 300 000 jedincov. Pre porovnanie – je to viac ľudí, než majú celé Košice. A to je už dosť, však? Homosexuálne kontakty sú známe odnepamäti, a to dokonca aj v živočíšnej ríši. Odborníci z celého sveta sa už stáročia zamýšľajú nad príčinami tohto javu a dodnes ešte jednoznačne nestanovili jasný dôvod jeho vzniku. Zatiaľ sa dospelo k vedeckému názoru, že ide o súhrn viacerých faktorov. No čo už na sto percent zrejmé je, je to, že nejde o vedomú voľbu indivídua, ale o zakódovanú túžbu, ktorá sa nedá ani dlhodobo potláčať, ani liečiť dákou šarlatánskou psychoterapiou, ani antibiotikami. Nepreukázala sa ani dedičnosť, ani možný chytľavý prenos z človeka na človeka. Buď to v sebe máš, alebo nie. Prirodzená homosexualita sa v nikom nezrodí z večera do rána /naschvál obchádzam tú vynútenú trebárs z dlhodobého celibátu, ktorá ako sa vynorí, tak aj pominie!/. V istom veku hormonálneho dozrievania mládenec či dievčinka proste zistia, že sa mierne líšia od väčšinového zoskupenia. A každý sa s tým vyrovnáva po svojom. Mnohí, žiaľ, narazia na nepochopenie. Aj to iba tí, ktorí sa vôbec majú na koho s dôverou obrátiť. Netuším, prečo sa priznania podobného typu ešte aj dnes považujú za malé, špinavé tajomstvo. Avšak donedávna sa aj podaktoré tabuizované témy ohľadne masturbácie alebo orgazmu mohli spomínať iba v jemných narážkach a šteklivých vtipoch. Trvalo dlhé desaťročia, kým padli bariéry predpotopných názorov na tieto elementárne prejavy zdravia. Ako je potom možné, že sa rovnako nepodarilo zrúcať predpojatosť voči homosexualite?

Nikto z nás si nevyberá, kam alebo ako čo sa narodí. Preto ma nikdy nezaujímala ani sexuálna orientácia nových známych, ale výhradne iba to, čo majú v hlave a v srdci, aký charakter a postoj ku mne. Heterosexuála sa predsa taktiež na počkanie nepýtate, či v posteli preferuje vanilku, orál, anál alebo sado-maso praktiky. Tak prečo by ma to malo zaujímať u homosexuála? Išlo by o surové narušenie jeho najintímnejšieho súkromia. Čo sa odohráva po obojstrannej vzájomnej dohode medzi dvomi dospelými jedincami a štyrmi stenami, má medzi tými štyrmi stenami aj zostať. A nikto na svete im do toho nemá čo kafrať. Zdá sa, že to sú napokon ženy, ktoré sú omnoho tolerantnejšie vo vzťahu k štvorpercentnej menšine, než muži. Neviem, čím to je. Azda majú viac pochopenia pre lásku v akejkoľvek forme, viac empatie, pochopenia a celkového vnímania reality dnešných dní? Aj postoj cirkvi ma neprestáva poburovať, i keď aj v tej rímsko-katolíckej sa už ľady trošku pohli. Človek bol predsa stvorený na obraz boží. Tak kto si potom dovoľuje spochybňovať celú dvadsatinu jeho diela?

Minulý rok v našom parlamente neprešiel návrh zákona ohľadne zakotvenia de iure spolužitia partnerov rovnakého pohlavia. Celý tento rok zas zo všetkých strán počúvam, že väčšina kandidujúcich strán a hnutí do predčasných volieb ani nemieni túto otázku znovu otvárať. S odôvodnením: máme aj dôležitejšie problémy, ktoré je potrebné urgentne riešiť. Lenže ja sa pýtam: a kedy sa konečne dostane na rad aj požiadavka našich 300 000 spoluobčanov? Vždy sa bude niekde bojovať, vždy sa vyskytne dáka tá kríza, inflačná hojdačka, hospodárske či zdravotnícke naliehavosti. Dokedy ešte majú naše marginálne skupiny vytrvať? Kedy konečne nastane to slávne-neslávne POTOM? O ďalší rok, dva, či desať? Prečo sa nemôžu domôcť svojich práv na sebaurčenie, nespochybniteľné uznanie svojej legitímnej existencie, rešpektu, ktorý si ako každý iný občan zaslúžia? Statočne pracujú, odvádzajú dane do spoločnej kasičky, no keď príde na lámanie chleba, tak sú iba druhotriedna entita úchylákov? A kto si dovolil o ich budúcom osude rozhodovať? Zopár ortodoxných zapieskovaných hláv nášho parlamentu, ktoré sa úplnou náhodou ocitli na tej „správnej“ strane barikády a nedovidia si ani na špičku vlastného nosa? Na čo mienia čakať, kým spravia aspoň ten maličký prvý krôčik posunu vpred? Možno sa spamätajú až vtedy, keď sa Slovensko nájde na samom spodku rebríčka spomedzi všetkých civilizovaných krajín Európy. A možno ani potom nie…!

Hm, hm 210. Ako som sa priplietla k demonštrácii

11.07.2024

Istý čas som pracovala v nemeckom Mníchove. Tých, ktorým sa v tomto momente perverzne rozžiarili očičká, musím trpko sklamať. Nie, nerobila som tam sociálnu pracovníčku, ale pôsobila som vo svojom pôvodnom odbore: ako projektantka – statička, v serióznom projektovom ústave. V tých časoch Slovensko zachvátil prudký dočasný úpadok stavbárskeho remesla a nemecké [...]

Hm, hm 209. Ach, tí nerváci !

04.07.2024

Vo svojom živote som mala zopár partnerských vzťahov. Okrem jedného mali všetky bez výnimky obdobne rovnaký priebeh. Začínali bezhlavou zamilovanosťou, ktorú skoro vystriedal zvyk, nuda, až sa zrútili do priepasti minulosti. S každým som sa rozišla v dobrom. Vystrelila zátka perlivého, občas nasledoval aj posledný sex. So všetkými sme dodnes skvelými priateľmi. So [...]

Hm, hm 208. Šutaj Eštok boduje!

05.06.2024

Sú ľudia, ktorí sa pod ťarchou postupujúcej pracovnej kariéry zosypú. Neunesú zvýšenú zodpovednosť, ani náročnosť kladených požiadaviek. V krátkom čase sa vám rovno pred očami akoby rozpadali, láme sa aj ich charakter. No sú aj takí, čo vám priamo pred vami rastú, vyvíjajú sa. A niekedy to vyzerá tak, že čím viac im na chrbát naložíte, tým lepšie sa im vodí. [...]

Election 2024 Biden

Biden odstúpil z boja, aby porazil Trumpa. Chce zachrániť demokratov a Ameriku

21.07.2024 21:56

Demokratický prezident Joe Biden sa dnes rozhodol odstúpiť z boja o znovuzvolenie, ale čaká ho ešte posledný zápas.

Biden

Biden odstupuje z boja o Biely dom, podporil viceprezidentku Harrisovú

21.07.2024 20:02, aktualizované: 22:11

Myslím, že je v najlepšom záujme mojej strany a našej krajiny, aby som odstúpil, bolo mi cťou, uviedol prezident USA.

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

Na Pride v Nemecku prišlo vyše milión ľudí. Je to významná demonštráciu za demokraciu, povedal tamojší minister

21.07.2024 18:37

Podujatie Lauterbach označil za "veľmi významnú demonštráciu za demokraciu, slobodu, za práva" kvír ľudí.

Zničená Stalinova busta

Stalin prišiel o hlavu: Rus pri Moskve rozmlátil pamätník diktátora, vrhol sa aj na Lenina

21.07.2024 18:24

Zábery zachytili páchateľa "v neadekvátnom stave", ako všetkou silou udrel kladivom do pomníka, a v pozadí sú počuť výkriky a hlasný smiech.

olitat

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 716397x
Priemerná čítanosť článkov: 3411x

Autor blogu

Kategórie